Katalog

Standardní výsuvné markýzy

Nejjednoduší a také nejčastěji používané markýzy. Konstrukce bez nebo s nosným profilem, který dodává markýze tuhost a pevnost. Markýzy mají kloubová nebo teleskopická výsuvná ramena. Ovládání standardně klikou nebo motorem.

U některých typů markýz je možný přední výsuvný volán, proti horizontálním paprskům. 

LEWENS ECONOMY

Značková markýza od německého výrobce LEWENS, je lehkou markýzou s nosným profilem. Přes svou subtilní konstrukci je vyráběna až do velikosti 18m2, díky vysoce kvalitním materiálům, použitých při výrobě. Působivý design, snadné ovládání, důraz na kvalitní zpracování detailů a příznivá cena, jí předurčují jako významný designový prvek Vašeho venkovního obytného prostoru. Kvalitní zpracování a špičkové materiály Vám poskytnou dlouhodobou záruku bezproblémového chodu a Vaší spokojenosti. Markýza může být vybavena spodním LED osvětlením, volánem, motorovým ovládáním ,včetně dálkového. Samozřejmostí jsou větrná, dešťová a sluneční čidla. Konstrukce markýzy je ve standardu v bílé barvě RAL9016 a v přírodní stříbrné barvě. Konstrukci je možné lakovat práškovou barvou v ostatních barvách stupnice RAL.

 • Maximální rozměry terasové markýzy: šíře 600cm , výsuv 300cm (dle šířky)
 • Možnosti ukotvení markýzy: na zeď, do stropu a do krovu
 • Látka markýzy: 250 vzorů
 • Ovládání markýzy: klika, motor, tlačítko, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.
 • Možnost dálkového ovládání LED osvětlení
 • Možnost krycí stříšky na látku

Economy Economy stříška                                           Economy_1

 Zpět nahoruSILVER PLUS

Terasová markýza Silver Plus je vyrobena z lehkých slitin a proto je vítaným ekonomickým řešením při zatemňování teras a balkónů střední velikosti. Výsuvná ramena terasové markýzy Silver Plus jsou vyrobena ze speciální hliníkové slitiny a jsou zamontována na úchyty, které jsou vyrobeny číslicově řízenými obráběcími stroji z téže hliníkové slitiny. Použití Fleyerova řetězu v kloubech terasové markýzy Silver Plus zaručuje vysokou životnost. Konstrukce terasové markýzy je opřena o pevnou čtvercovou ocelovou desku, což nám dává volnost při volbě místa namontování konzol markýzy. Montáž terasové markýzy Silver Plus je proto velmi jednoduchá. Dodatečná stříška z hliníku zajišťuje ochranu navinuté látky. Konstrukce markýzy je lakována práškovou metodou v bílé barvě.

 • Maximální rozměry terasové markýzy: šíře 530cm x výsuv 250cm
 • Možnosti ukotvení markýzy: do zdi, do stropu, do krovu
 • Látka markýzy: 156 vzorů
 • Ovládání markýzy: ruční klikou nebo motor, motor s nouzovou havarijní klikou, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

 

Markýza SILVER PLUS Markýza SILVER PLUS

 Zpět nahoru   

 

 

AUSTRALIA

Terasová markýza Australia se výborně osvědčuje na velikých terasách. Díky jednoduché konstrukci a solidnímu provedení markýzy Australia se často používá při komerčních instalacích. Rozkládací ramena markýzy jsou namontována na hliníkových konzolách vyrobených technikou tlakového odlitku. Preciznost výroby kloubů ramen a použití Fleyerova řetězu zaručují terasové markýze Australia trvanlivost a vysokou životnost. Centrální vzpěra navíjecí hřídele pomáhá zamezit jejímu prohnutí a zajišťuje správné napnutí látky zejména u velmi širokých terasových markýz. Konstrukce markýzy Australia je opřena o pevnou ocelovou čtvercovou desku, což nám dává volnost při volbě místa namontování konzol. Montáž terasové markýzy se tím výrazně zjednoduší. Konstrukce terasové markýzy Australia je lakována práškovou metodou v barvě bílé, béžové, stříbrné a hnědé. U stříbrného provedení jsou ukončovací prvky v barvě grafitové RAL 7021.

 • Maximální rozměry terasové markýzy: šíře 700cm x výsuv 360cm
 • Možnosti ukotvení markýzy: do zdi, do stropu, do krovu
 • Látka markýzy: 156 vzorů
 • Ovládání markýzy: ruční klikou nebo motor, motor s nouzovou havarijní klikou, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

 

Markýza Australia

 

 Zpět nahoru   


JAMAICA

Terasová markýza Jamaica se výborně osvědčuje na velikých terasách. Díky jednoduché konstrukci a solidnímu provedení markýzy Australia se často používá při komerčních instalacích. Rozkládací ramena markýzy jsou namontována na hliníkových konzolách vyrobených technikou tlakového odlitku. Preciznost výroby kloubů ramen a použití Fleyerova řetězu zaručují terasové markýze Jamaica trvanlivost a vysokou životnost. Centrální vzpěra navíjecí hřídele pomáhá zamezit jejímu prohnutí a zajišťuje správné napnutí látky zejména u velmi širokých terasových markýz. Konstrukce markýzy Jamaica je opřena o pevnou ocelovou čtvercovou desku, což nám dává volnost při volbě místa namontování konzol. Montáž terasové markýzy se tím výrazně zjednoduší. Dodatečná stříška z hliníku zajišťuje ochranu navinuté látky. Konstrukce terasové markýzy Jamaica je lakována práškovou metodou v barvě bílé, béžové, stříbrné a hnědé. U stříbrného provedení jsou ukončovací prvky v barvě grafitové RAL 7021.

 • Maximální rozměry terasové markýzy: šíře 700cm x výsuv 360cm
 • Možnosti ukotvení markýzy: do zdi, do stropu, do krovu
 • Látka markýzy: 156 vzorů
 • Ovládání markýzy: ruční klikou nebo motor, motor s nouzovou havarijní klikou, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.
 • Možnost předního výsuvného volánu na kliku

 

Markýza JamaicaJamaica s výsuvným volánem

 

  Zpět nahoru 

 

 

 AZUR SG2400

Kompaktní clona Azur je sestavena na čtyřhranném nosném profilu.. Markýza je zvláště vhodná pro zastínění balkonů, teras apod. Výhodou tohoto typu clony je rychlá montáž, poněvadž kompletní sestavení a nastavení se realizuje ve výrobním závodě. Provedení montáže je možné na stěnu i na strop, umístění ramen je pouze pod látkou, sklon je při montáži snadno nastavitelný od 5° do 75°. Základní barva konstrukce je bílá a stříbrná. Rozšířená kolekce barev obsahuje 26 odstínů a dále je možné lakovat konstrukci ve stupnici RAL a NCS. Markýzu je možné osadit krycí stříškou z hliníku, která zajišťuje ochranu navinuté látky.

 • Maximální rozměry markýzy SG2400: šíře 700cm x výsuv 300cm
 • Možnosti ukotvení markýzy : na zeď ,do stropu a do krokve
 • Látka markýzy: 250 vzorů
 • Ovládání markýzy: ruční klikou nebo motor, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

 

Markýza Azur SG2400

 Zpět nahoru   

 

 

SELECT S8130/ S8135 Ombramatic

Trojhranný nosný profil je základní prvek vysoce elegantní a stabilní konstrukce markýzy Select s kloubovými rameny. Uvnitř hliníkových ramen jsou vestavěné vratné pružiny,které přes ohyb kloubu ramene napíná dvojice nerezových lanek v ochranných pouzdrech. Výrobek je vhodný pro montáž na zeď, strop, nebo pomocí speciálních krokvových konzolí na dřevěné konstrukce. Markýza je ve výrobním závodě kompletně sestavena a seřízena s ohledem na maximální zjednodušení montáže. Následně po montáži se provede pouze drobné seřízení pomocí nastavovacích šroubů držáků ramen. Verze s výsunem až 400cm má speciální ramena a mohutné držáky ramen, montuje se na zeď  případně na strop. Markýza  je standardně vybavena lehce ovladatelnou kuželovou převodovkou s nasazovací klikou, velké rozměry  vyžadují jen motorový pohon. Vhodným doplňkem k markýze Select je výsuvný Volán-Plus, který lze spustit až 120 cm. Základní barva konstrukce je bílá ,stříbrná a hnědá. Rozšířená kolekce barev obsahuje 26 odstínů a dále je možné lakovat konstrukci ve stupnici RAL a NCS. Markýzu je možné osadit krycí stříškou z hliníku, která zajišťuje ochranu navinuté látky.

Typ Select Ombramatic S8135 je vybaven přídavnou převodovkou pro plynulé nastavení sklonu markýzy. Stříška a přední profil dotváří celkový estetický dojem výrobku a zároveň poskytuje ochranu před povětrnostními vlivy. Speciální pružinový mechanismus garantuje perfektní dovírání  předního profilu a ochranné stříšky.

 • Maximální rozměry markýzy S8130: šíře 1200cm x výsuv 350cm
 • Maximální rozměry markýzy S8135: šíře 600cm x výsuv 350cm
 • Možnosti ukotvení markýzy : na zeď ,do stropu a na krov
 • Látka markýzy: 250 vzorů
 • Ovládání markýzy: ruční klikou nebo motor, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

 

Select S8130 s volánem Plus

 Zpět nahoru   

 

 

SELECT - STOBOSCOPE S8130/2

Trojhranný nosný profil je základní prvek vysoce elegantní a stabilní konstrukce markýzy s teleskopickými  rameny. Patentovaná teleskopická ramena dodávají výrobku výjimečný a elegantní vzhled a poskytují v každé pozici vysoké a neměnné napnutí látky. Minimální rozměry složených teleskopických ramen nelimitují výrobek vzhledem k celkové šířce markýzy, ani při použití 4 ramen. Držáky ramen jsou vybaveny proti rázovou pojistkou. Výrobek je vhodný pro montáž na zeď, strop, nebo pomocí speciálních krokvových konzolí na dřevěné konstrukce. Markýza je ve výrobním závodě kompletně sestavena a seřízena s ohledem na maximální zjednodušení montáže. Následně po montáži se provede pouze drobné seřízení pomocí nastavovacích šroubů držáků ramen. Stříška a přední profil dotváří celkový estetický dojem výrobku a zároveň poskytuje ochranu před povětrnostními vlivy. Speciální pružinový mechanismus garantuje perfektní dovírání  předního profilu a ochranné stříšky. 

 • Maximální rozměry markýzy S8130/2: šíře 1800cm x výsuv 350cm
 • Možnosti ukotvení markýzy : na zeď ,do stropu a na krov
 • Látka markýzy: 250 vzorů
 • Ovládání markýzy: motor, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

 

Markýza Select Stoboscope

 Zpět nahoru   

 

 

SELECT - PLUS S8133

Trojhranný nosný profil je základní prvek vysoce elegantní a stabilní konstrukce markýzy s překříženými kloubovými rameny. Uvnitř hliníkových ramen jsou vestavěné vratné pružiny,které přes ohyb kloubu ramene napíná dvojice nerezových lanek v ochranných pouzdrech. Překřížená ramena  umožňují realizovat větší výsun než je celková šířka markýzy. Níže položené rameno je vždy při pohledu na výrobek na pravé straně. Výrobek je vhodný pro montáž na zeď, strop, nebo pomocí speciálních krokvových konzolí na dřevěné konstrukce. Markýza je ve výrobním závodě kompletně sestavena a seřízena s ohledem na maximální zjednodušení montáže. Následně po montáži se provede pouze drobné seřízení pomocí nastavovacích šroubů držáků ramen. Markýza  je standardně vybavena lehce ovladatelnou kuželovou převodovkou s nasazovací klikou. Vhodným doplňkem k markýze Select je výsuvný Volán-Plus, který lze spustit až 120 cm. Základní barva konstrukce je bílá ,stříbrná. Stříška a přední profil dotváří celkový estetický dojem výrobku a zároveň poskytuje ochranu před povětrnostními vlivy.

Typ Select Plus Ombramatic S8135 je vybaven přídavnou převodovkou pro plynulé nastavení sklonu markýzy.

 

 • Maximální rozměry markýzy S8133: šíře 775cm x výsuv 350cm
 • Maximální rozměry markýzy S8135: šíře 600cm x výsuv 350cm
 • Možnosti ukotvení markýzy : na zeď ,do stropu a na krov
 • Látka markýzy: 250 vzorů
 • Ovládání markýzy: ruční klikou nebo motor, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

 

Markýza Select Plus   Markýza Select Plus 1

 Zpět nahoru 


JUMBO S2160/2

Velkoplošná markýza Jumbo s patentovanými čtyřdílnými teleskopickými rameny umožňuje výsuv až 5 metrů. Výsuvná teleskopická ramena se montují pomocí podkladních desek přímo na fasádu, v případě montáže na strop navíc pomocí montážního úhelníku. Montážní desky a příslušný počet konzol slouží též pro upevnění nosného profilu, na kterém je namontovaná trubka s látkou, válcové podpěry a případně ochranná stříška. Výrobek je dodáván pouze s motorem a speciálně šitou látkou, umístění ramen je pod látkou. Clona se nejčastěji používá pro zastínění zahradních restaurací a velkoplošných posezení. Sklon je možné nastavit od 5° do 22°.

 • Maximální rozměry markýzy S8180: šíře 1200cm x výsuv 500cm
 • Možnosti ukotvení markýzy : na zeď ,do stropu
 • Látka markýzy: 250 vzorů
 • Ovládání markýzy: motor, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

 

Markýza Jumbo   Markýza Jumbo 1

 Zpět nahoru