Kategorie a hledání

Katalog

                                                               AUTOMATIZACE DOMÁCNOSTI

Pod tímto pojmem si můžete představit "chytrou domácnost" . Je to ovládání elektrických zařízení, spotřebičů, slunečních clon, vytápění, zabezpečení, zásuvek a světel, zamykání oken a dveří a mnoho dalších zařízení dálkovým ovladačem, počítačem, tabletem nebo chytrým telefonem.

                                       POHODLNÉ, BEZPEČNÉ A ÚSPORNÉ OVLÁDÁNÍ DOMÁCNOSTI.

Somfy automatizace


Společnost Somfy, jejíž motory a elektroniku dodáváme, vyvinula systém TAHOMA a CONNEXOON pro snadné centrální ovládání domácnosti.

V praxi bezdrátově připojíte všechny kompatibilní prvky domácnosti k jednomu ze systémů TaHoma® nebo Connexoon, které Somfy vyvinulo právě za tímto účelem.

Do svého chytrého telefonu si pak stáhnete aplikaci, se kterou ovládáte domácnost stejně snadno, jako například vytočíte číslo nebo napíšete zprávu. Ovládání je možné také z tabletu nebo počítače.

 

                        Tahoma aplikace


Všechna Somfy io zařízení komunikují bezdrátově s řídící jednotkou Tahoma nebo Connexoon a informace jsou odeslány do vaší aplikace.

V každý okamžik víte v jaké "poloze" nebo "stavu" je připojené zařízení. Např. žaluzie jsou naklopené, světlo v kuchyni zhasnuté, okna zavřená ale i informace bezpečnostního charakteru.

Např. roleta při spouštění narazila na nějaký předmět, závěs při zatahování narazil na překážku, pes otevřel dveře a pobíhá v hlídaném sektoru.

Tahoma zpětná vazba

                Nebo vás po odjezdu z domu trápí otázka "jsou zamčené dveře ?" V aplikaci to snadno zjistíte a na dálku zamknete.

              Somfy Protect

 

Každý ze systémů si můžete představit jako elegantní "krabičku", kterou doma zapojíte do elektřiny, připojíte k internetu a můžete začít okamžitě využívat

Tahoma foto

 

Ovládání jednotlivých prvků domácnosti chytrým telefonem není tou nejdůležitější funkcí řídícího systému TaHoma®

Systém automatizace spočívá ve snadném vytváření "scénářů" . Např. scénář "RÁNO" - v určitý čas (dle kalendáře nebo času rozednění) se rozsvítí světlo v kuchyni - zapne kávovar - pootevřou se venkovní žaluzie (nebo roztáhne závěs) a půl hodiny předem se zvýší teplota na radiátorech.

Nebo scénář "NEDĚLE" letní den - vytáhnou se venkovní rolety - naklopí se lamely na pergole - zapne se světlo v kuchyni a rádio (nebo přehrávač)

Scénáře vytváříte velice snadno, můžete je vytvořit na různé situace, zapojit do nich sluneční nebo tepelná čidla aby jste vyhřáli nebo ochladili interiér. Jen v aplikaci přetahujete ikonky zařízení, vybíráte datumy a časy, je to velmi snadné.

  Nebaví vás hledat zařízení v aplikaci - ovládejte zařízení hlasem. Tahoma je kompatibilní s Apple HomeKit, Amazon Alexa a Google Assistant.