Wintergarden markýzy

 

jsou markýzy pro vodorovné nebo šikmé stínění využívané většinou pro zastínění zimních zahrad (Winter Garden), pergol nebo u některých typů k zastínění teras.Veranda

Plošné zastínění VERANDA je ideálním řešením pro zastínění zimních zahrad,  zahradních pergol, střešních oken, světlíků, fasád a podobně. Jedná se o vodorovné ,šikmé nebo i svislé zastínění, které slouží stejně tak pro ochranu před lehkým deštěm. Tato roleta byla skonstruována pro venkovní použití na verandu nebo na vodorovná/náklopná okna. Poskytuje optimální zabezpečení před sluncem s maximální redukcí skleníkového efektu, pokud se roleta namontuje z vnější strany okna. Roleta je vybavená systémem napínání materiálu, což zajišťuje rovnoměrné napínání materiálu v každé poloze. Všechny rolety VERANDA jsou ovládány motorově. Samozřejmostí je rovněž ovládání dálkové. V případě sloučení modulů systému Veranda je nutno použít alespoň jeden motor na dva moduly. Systém Veranda je možné použít i v poloze vysouvání látky vzhůru. Základní barvy konstrukce - bílá, stříbrná, dále je možné lakovat konstrukci ve stupnici RAL a NCS.

 • Maximální rozměry markýzy Veranda: šíře 450cm x výsuv 500cm
 • Možnosti ukotvení markýzy : na konstrukci, okenní rám, zeď
 • Látka markýzy: 156 vzorů
 • Ovládání markýzy: motor, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

 

Wintergarden markýza Veranda Wintergarden markýza Veranda 1Veranda  Veranda v pergole

 

Veranda S

Markýza Veranda S vychází konstrukčně ze základního modulu Veranda ale je uzpůsobena pro zastínění atypických tvarů - trojúhelníků ,lichoběžníků a jiných tvarů. Roleta je vybavená systémem napínání materiálu, což zajišťuje rovnoměrné napínání materiálu v každé poloze. Všechny rolety VERANDA jsou ovládány motorově. Samozřejmostí je rovněž ovládání dálkové. Základní barvy konstrukce - bílá, stříbrná, dále je možné lakovat konstrukci ve stupnici RAL a NCS.

 • Maximální rozměry markýzy Veranda: šíře 300cm x výsuv 300cm
 • Možnosti ukotvení markýzy : na konstrukci
 • Látka markýzy: 156 vzorů
 • Ovládání markýzy: motor, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

Wintergarden markýza Veranda SWintergarden markýza Veranda S 1   Wintergarden markýza Veranda S 2

 Zpět nahoru 

 


Veranda Cavi

Veranda Cavi je speciální typ vodorovného zastínění bez vodících lišt. Látka se pohybuje po nerezových lanech a je napínána pružino - lankovým systémem. Veranda Cavi je ovládána motorově. Samozřejmostí je rovněž ovládání dálkové. Základní barvy konstrukce - bílá, stříbrná, dále je možné lakovat konstrukci ve stupnici RAL a NCS.

 • Maximální rozměry markýzy Veranda Cavi: šíře 450cm x výsuv 400cm, š.300cm x v.500cm
 • Možnosti ukotvení markýzy : na konstrukci, do ostění
 • Látka markýzy: 156 vzorů
 • Ovládání markýzy: motor, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

 

Wintergarden markýza Veranda Cavi Wintergarden markýza Veranda Cavi 1

 Zpět nahoruLewens Ancona

Ancona od německého výrobce LEWENS je velkoplošná horizontální markýza, subtilních tvarů, vhodná pro zastínění zimních zahrad, pergol ,světlíků, střešních oken a prosklených stěn.

Výhodou je možnost instalace na střeše i pod střechou. Ovládání je pouze motorové, včetně možnosti dálkového ovládání.  Konstrukce je v základních 17 RAL barvách a 6 struktuálních lacích bez příplatku. Konstrukci je možné lakovat do jakékoliv RAL barvy. Na výběr je široká škála značkových acrylových látek z kolekce Lewens. Látky jsou šité speciální nití Tenara.

 • Maximální rozměry markýzy Ancona: šíře 600cm x výsuv 450cm
 • Možnosti ukotvení markýzy : na konstrukci a pod konstrukci
 • Látka markýzy: 250 vzorů
 • Ovládání markýzy: motor, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

ancona ancona halb ancona kastlík ancona rozměry

 Zpět nahoru

 

 

Lewens Capri

Capri od německého výrobce LEWENS je druhá velkoplošná horizontální markýza z výrobního programu, tentokrát z masivních ,odolných profilů , které jí dovolují zastínit opravdu veliké plochy. Markýza může mít vodící profily posunuté až 80cm od kraje směrem ke středu. Markýza je vhodná pro zastínění zimních zahrad, pergol ,světlíků, střešních oken a prosklených stěn. Markýza může mít samonosné přední stojiny - potom jí řadíme do skupiny "Pergoly s elektropohonem".

Ovládání je pouze motorové, včetně možnosti dálkového ovládání.  Konstrukce je v základních 17 RAL barvách a 6 struktuálních lacích bez příplatku. Konstrukci je možné lakovat do jakékoliv RAL barvy. Na výběr je široká škála značkových acrylových látek z kolekce Lewens. Látky jsou šité speciální nití Tenara.

 • Maximální rozměry markýzy Capri: šíře 700cm x výsuv 600cm
 • maximální rozměry "Pergoly Capri s elektropohonem ": šíře 600cm  x  výsuv 550cm
 • Možnosti ukotvení markýzy : na konstrukci, na zeď a samonosné stojiny
 • Látka markýzy: 250 vzorů
 • Ovládání markýzy: motor, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

Capri na pergole Capri s předními stojinami_1capri kazeta Capri s předními stojinami Capri řez kazetou

 Zpět nahoruAiromatic PS4000 / PS4500

Clona Airomatic je zkonstruována pro vodorovné a šikmé zastínění zimních zahrad, prosklených střech, střešních oken apod. Esteticky provedený kastlík je v zataženém stavu dokonale uzavřen a pomocí bočnic je po stranách nasazen na vodící lišty. Plynové pružiny integrované uvnitř vodících lišt zabezpečují dokonalé napnutí látky. Clona s výsuvem větším než 300 cm, resp. 350 cm je vybavena jednou, resp. dvěmi příčnými vzpěrami, které slouží k vyztužení konstrukce a podepření vysouvané látky. Výrobek je ovládán pouze motorem. Základní barva konstrukce je bílá a stříbrná. Rozšířená kolekce barev obsahuje 26 odstínů a dále je možné lakovat konstrukci ve stupnici RAL a NCS.

 • Maximální rozměry markýzy PS4000: šíře 400cm x výsuv 400cm
 • Maximální rozměry markýzy PS4500: šíře 550cm x výsuv 600cm
 • Možnosti ukotvení markýzy : na konstrukci
 • Látka markýzy: 250 vzorů
 • Ovládání markýzy: motor, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

 

Wintergarden markýza Airomatic  Wintergarden markýza Airomatic 1

 Zpět nahoru 

 

Targa PS6000 / Targa - Plus PS6100

TARGA je zkonstruována pro vodorovné a šikmé zastínění zimních zahrad, prosklených střech, střešních oken apod. Esteticky kastlík v uzavřeném stavu dokonale chrání látku a ostatní díly konstrukce před nepříznivými vlivy venkovního prostředí. Plynové pružiny integrované uvnitř vodících lišt zabezpečují dokonalé napnutí látky. Při výsunu větším než 300 cm se dodává jedna a nad 500 cm dvě příčné vzpěry, které slouží k vyztužení konstrukce a podepření vysouvané látky. Od šířky nad 500 cm/600 cm se používají 3 vodící lišty a tím i dvojnásobný počet příčných vzpěr. Látka je v místě středové vodící lišta dělená. Pro ovládání je výrobek standardně vybaven motorem s elektronickými dorazy. Základní barva konstrukce je bílá a stříbrná. Rozšířená kolekce barev obsahuje 26 odstínů a dále je možné lakovat konstrukci ve stupnici RAL a NCS.

TARGA-PLUS je zkonstruována pro vodorovné a šikmé zastínění zimních zahrad, prosklených střech, střešních oken apod. Esteticky kastlík v uzavřeném stavu dokonale chrání látku a ostatní díly konstrukce před nepříznivými vlivy venkovního prostředí. Plynové pružiny integrované uvnitř vodících lišt zabezpečují dokonalé napnutí látky. Jedinečná schopnost clony TARGA-PLUS teleskopicky vysouvat vodící lišty umožňuje vytvořit přesah podkladní konstrukce a tím zastínit i svislé prosklené plochy. Při výsunu větším než 300 cm se dodává jedna a nad 500 cm dvě příčné vzpěry, které slouží k vyztužení konstrukce a podepření vysouvané látky. Od šířky nad 500 cm/600 cm se používají 3 vodící lišty a tím i dvojnásobný počet příčných vzpěr. Látka je v místě středové vodící lišta dělená. Pro ovládání je výrobek standardně vybaven motorem s elektronickými dorazy. Základní barva konstrukce je bílá a stříbrná. Rozšířená kolekce barev obsahuje 26 odstínů a dále je možné lakovat konstrukci ve stupnici RAL a NCS.

 • Maximální rozměry markýzy PS6000: šíře 700cm x výsuv 700cm
 • Maximální rozměry markýzy PS6100: šíře 700cm x výsuv 700cm, výsuv Plus = 60, 100 a 140cm
 • Možnosti ukotvení markýzy : na konstrukci
 • Látka markýzy: 250 vzorů
 • Ovládání markýzy: motor, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

 

Wintergarden markýza Targa  Wintergarden markýza Targa PLusWintergarden markýza Targa PLus 1    Wintergarden markýza Targa PLus 2

 Zpět nahoru 

 

Arcada PS3000

ARCADA je určena pro kombinované šikmé a svislé stínění zimní zahrady, prosklených staveb apod. Esteticky provedený kastlík je v zataženém stavu uzavřen.  Plynové pružiny umístěné v koncové liště zajišťují dokonalé napnutí látky. Ohyb vodících lišt lze realizovat v rozsahu od 0° do 90°. V místě ohybu vodících lišt jsou upevněny přechodové trubky (standardně dodáván 1ks) pro vynesení stínícího potahu. Do úhlu 45° se používá jedna přechodová trubka, od 45° do 90° se používají dvě přechodové trubky. Šikmou část zastínění s výsuvem nad 250 cm je nutné doplnit příčnou vzpěrou, která slouží k vyztužení konstrukce a podepření vysouvané látky Pro ovládání je výrobek standardně vybaven motorem. Základní barva konstrukce je bílá a stříbrná. Rozšířená kolekce barev obsahuje 26 odstínů a dále je možné lakovat konstrukci ve stupnici RAL a NCS.

ARCADA-PLUS je určena pro kombinované šikmé a svislé zastínění volného prostoru bez použití pomocné konstrukce. Tato konstrukce by se dala také nazývat Pergolou s elektropohonem. Je vhodná pro zastínění balkonů a teras pro privátní i gastronomické účely. Plynové pružiny umístěné v koncové liště dokonale napínají látku. Esteticky provedený kastlík je v zataženém stavu dokonale uzavřen. Na zeď se připevňuje párem speciálních držáků. V přední svislé části výrobku tvoří vodící lišty zároveň stojiny pro kotvení do země. Arcadu-Plus lze též pomocí upevňovacích konzol namontovat na podkladní konstrukci a potom slouží jako zastínění zimních zahrad nebo prosklených fasád. Ohyb vodících lišt lze realizovat v rozsahu od 0° do 90°. Výsuv v horizontální rovině může být max. 400cm. Šikmou část zastínění s výsuvem nad 250 cm je nutné doplnit příčnou vzpěrou, která slouží k vyztužení konstrukce a podepření vysouvané látky. Výrobek je ovládán pouze motorem. Základní barva konstrukce je bílá a stříbrná. Rozšířená kolekce barev obsahuje 26 odstínů a dále je možné lakovat konstrukci ve stupnici RAL a NCS.

 • Maximální rozměry markýzy PS3000: šíře 500cm x výsuv 500cm
 • Maximální rozměry markýzy PS3300: šíře 500cm x výsuv 650cm
 • Možnosti ukotvení markýzy : na konstrukci, zeď - podlahu
 • Látka markýzy: 250 vzorů
 • Ovládání markýzy: motor, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

 

Wintergarden markýza Arcada  Wintergarden markýza Arcada 1Wintergarden markýza Arcada 2

 Zpět nahoru