Katalog

Polokazetové výsuvné markýzy

Kompaktní vzhled polokazetových markýz je účelným doplňkem vašeho bytu či domu. Schránka z pevných hliníkových slitin může být lakována do široké škály barev. Schránka dokonale chrání pouze látku před vlivy počasí.


Typy kazetových markýz:

 

LEWENS FAMILY CLASSIC

Značková polokazetová markýza od německého výrobce LEWENS. Polokazeta dokonale chrání látku před vlivy počasí. Polokazeta má výztužný profil na němž jsou upevněna výsuvná ramena. Vysoce kvalitní materiály použité při výrobě polokazety a výztužný profil, umožňují vyrobit markýzu až do šířky 700cm s výsuvem až 400cm v jednom kuse. Márkýza může být opatřena dodatečným výsuvným VARIO volánem v předním profilu a systémem plynulého naklápění markýzy (plynulá změna sklonu). VARIO volán může být ovládaný klikou nebo motorem. Markýzu můžete vybavit také motorovým ovládáním včetně veškeré automatiky, LED osvětlením a aretační tyčí pro upevnění předního profilu, proti nadzvedání větrem. Konstrukci markýzy je možné lakovat práškovou barvou v 17 základních barvách, stříbrném eloxu a 6-ti strukturálních lacích - to vše bez příplatku. Konstrukci je možné také lakovat ve všech ostatních barvách stupnice RAL.

 • Maximální rozměry terasové markýzy: šíře 1950cm , výsuv 400cm (dle šířky)
 • Maximální rozměry terasové markýzy s výsuvným volánem: šíře 600cm , výsuv 350cm (dle šířky), volán max.150 nebo 200cm
 • Možnosti ukotvení markýzy: na zeď
 • Látka markýzy: 250 vzorů
 • Ovládání markýzy: klika, motor, tlačítko, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.
 • Možnost dálkového ovládání Volánu a LED osvětlení

Family Classic ganz Family Classic Lewens Matic                                                             Family Classic kassete Family Classic Vario Volant

 Zpět nahoruLEWENS FAMILY DESIGN

Další značková polokazetová markýza od německého výrobce LEWENS, překvapí svými neobvyklými rozměry. Markýza může mít větší výsuv než svoji šířku. Například markýza šířky 200cm může mít výsuv 300cm. Tento větší výsuv zajišťují "překřížená" výsuvná ramena. Polokazeta dokonale chrání látku před vlivy počasí. Polokazeta má výztužný profil na němž jsou upevněna výsuvná ramena. Vysoce kvalitní materiály použité při výrobě polokazety a výztužný profil, umožňují vyrobit markýzu až do šířky 700cm s výsuvem až 400cm v jednom kuse. Márkýza může být opatřena dodatečným volánem v předním profilu i když se u tohoto systému příliš nepoužívá. Markýzu můžete vybavit také motorovým ovládáním včetně veškeré automatiky, LED osvětlením a aretační tyčí pro upevnění předního profilu, proti nadzvedání větrem. Konstrukci markýzy je možné lakovat práškovou barvou v 17 základních barvách, stříbrném eloxu a 6-ti strukturálních lacích - to vše bez příplatku. Konstrukci je možné také lakovat ve všech ostatních barvách stupnice RAL.

 • Maximální rozměry terasové markýzy: šíře 1950cm , výsuv 400cm (dle šířky)
 • Možnosti ukotvení markýzy: na zeď
 • Látka markýzy: 250 vzorů
 • Ovládání markýzy: klika, motor, tlačítko, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.
 • Možnost dálkového ovládání Volánu a LED osvětlení

Family Design ganz Family Design polokazeta                                               Family Design kassete geschlosenFamily Design překřížená ramena

 Zpět nahoruPALLADIO

Polokazetová markýza Palladio je elegantní markýza s kazetou vhodná zejména pro instalaci na terasách. Speciální konstrukce konzol ramen zvedá ramena nahoru. Dochází k těsnému uzavření kazety, která chrání navinutou látku. Použití Fleyerova řetězu při konstrukci ramen ve spojení s přesností provedení kloubů zajišťují kazetové markýze Palladio dlouhodobý bezporuchový provoz. Díky použití pružných vzpěr navíjecí hřídele je látka markýzy Palladio vždy rovnoměrně napnutá. Kazetová markýza Palladio spojuje vlastnosti kazetové markýzy s konstrukcí opřenou na čtvercové desce. Toto řešení umožňuje využít funkčnosti kazetové markýzy v plném rozsahu a zároveň zjednodušuje montáž. Konstrukce markýzy Palladio je lakována práškovou metodou v barvě bílé, béžové, stříbrné, hnědé a grafitové struktuře.

 • Maximální rozměry terasové markýzy: šíře 700cm x výsuv 360cm
 • Možnosti ukotvení markýzy: do zdi, do stropu, do krovu
 • Látka markýzy: 156 vzorů
 • Ovládání markýzy: ruční klikou nebo motor, motor s nouzovou havarijní klikou, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

 

 Palladio Palladio 1

 

 Zpět nahoru 


IDEAL S4150

IDEAL S4150 je polokazetová markýza s kloubovými rameny bez nosného profilu. Základním konstrukčním prvkem celého výrobku je integrovaná ochranná  stříška, která v zatažené poloze zároveň chrání potah a ostatní díly konstrukce před nepříznivými vlivy venkovního prostředí. Uvnitř hliníkových ramen jsou vestavěné vratné pružiny,které přes ohyb kloubu ramene napíná dvojice nerezových lanek v ochranných pouzdrech. Clona je zvláště vhodná pro zastínění venkovních posezení, teras apod. Montáž na zeď umožňuje snadno nastavit sklon od 0° do 68°, při montáži do stropu je nastavitelný sklon od 0° do 90°.
V uzavřeném stavu slouží přední profil součastně jako okap. Markýza se kotví pomocí speciálních konzolí pouze po stranách výrobku. Markýza je standardně vybavena lehce ovladatelnou kuželovou převodovkou s nasazovací klikou. Základní barva konstrukce je bílá a stříbrná. Rozšířená kolekce barev obsahuje 26 odstínů a dále je možné lakovat konstrukci ve stupnici RAL a NCS.

 

 • Maximální rozměry markýzy: šíře 500cm x výsuv 250cm
 • Možnosti ukotvení markýzy: do zdi, do stropu, do krovu
 • Látka markýzy: 250 vzorů látek kolekcí Sattler, Dicson,
 • Ovládání markýzy: ruční klikou nebo motor, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

 

Markýza Ideal   Markýza Ideal polokazeta

 Zpět nahoru 

 

SELECT - BOX S8250

SELECT-BOX vychází konstrukčně z clony Select (trojhranný nosný profil). Uvnitř hliníkových ramen jsou vestavěné vratné pružiny. Pružiny jsou přes ohyb kloubu ramene napínané pomocí dvojice nerezových lanek, které jsou v tomto místě opatřeny ochrannými pouzdry. Kastlík v zasunutém stavu chrání pouze látku před nepříznivými vlivy. Tento výrobek je vhodnou náhradou za Select s ochrannou stříškou. Clona je zvláště uzpůsobená pro zastínění venkovních posezení, teras apod. Tento systém umožňuje montáž na stěnu i na strop a nastavení sklonu od 5° do 60°. Markýza je standardně vybavena lehce ovladatelnou moderní kuželovou převodovkou s dorazem a nasazovací klikou. Základní barva konstrukce je bílá a stříbrná. Rozšířená kolekce barev obsahuje 26 odstínů a dále je možné lakovat konstrukci ve stupnici RAL a NCS.

 • Maximální rozměry markýzy: šíře 600cm x výsuv 350cm
 • Možnosti ukotvení markýzy: do zdi, do stropu, do krovu
 • Látka markýzy: 250 vzorů látek kolekcí Sattler, Dicson,
 • Ovládání markýzy: ruční klikou nebo motor, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

 

Markýza Select Box   Markýza Select Box polokazeta

 Zpět nahoru