Katalog

Baldachýny do exteriéru

 

Baldachýn může být lehkou protisluneční clonou, schopnou zastínit i velké plochy ale také robustní protisluneční a protidešťovou clonou. Lehké konstrukce ovládané ručně, šňůrou ,řtízkem ale i motorem, jsou určené pro zastínění zimních zahrad a zasklených pergol. Robustní venkovní konstrukce jsou z velmi odolných materiálů a s potahem z voděnepropustné látky. Součástí zastřešení baldachýnem je i okap s odtokem.

Baldachýn typu Orizzonti se montuje do stávající konstrukce. Baldychýny typu Solepioggia jsou spíše považovány za samostatné pergoly se zastíněním odolávajícím dešti.

Veškeré pergoly lze vybavit venkovními doplňky jako jsou svítidla, LED pásky, venkovní dešti odolné reproduktory, boční clony, boční závěsy, boční trojúhelníkové clony, skládací - posuvné dveře pro velké plochy, masivní dřevěné podlahy, umělé trávníky, vyhřívání - Infra topidla.
 

 

 

Orizzonti

Baldachýn Orizzonti je těžká motorová horizontální clona určená k zastínění velké plochy. Orizzonti je vhodný pro montáž na jakýkoli podklad: dřevěnné nebo kovové konstrukce, střešní okna, verandy a balkony, stejně jako šikmé střechy nebo pergoly. Ve vodících lištách z extrudovaného hliníku (58x118mm), jsou jezdci pohánění zubovým řemenem, na kterých jsou zavěšeny profily držící látku. Profily držící látku (30x55mm) jsou po 60-70cm délky. Motor s dvojitou hřídelí pohání synchronně obě vodící lišty. Motor 230V, 85 otáček/min, s tepelnou pojistkou, integrovanými koncovými dorazy, ochrana IP44 . Standardní barva konstrukce RAL 9010. Ostatní RAL barvy na dotaz.

 • Maximální rozměry baldachýnu Orizzonti: šíře 500cm x délka 1100cm
 • Možnosti ukotvení baldachýnu : na zeď ,do stropu a do konstrukce
 • Látka baldachýnu: 25 vzorů
 • Ovládání baldachýnu: motor, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

 

baldachýn Orizzonti baldachýn Orizzonti 1

 

 

Pergosmall R140

Pergosmall R140 je baldachýn se samonosnou konstrukcí vhodný do tradičního i moderního prostředí. Ve vodících profilech z extrudovaného hliníku je napnutý zubový řemen z extrémě odolného materiálu, který pohání mimořádně tiché jezdce s kuličkovými ložisky. Potah je vyroben z jednoho kusu látky z velmi odolného ,nehořlavého PVC s vysokou rozměrovou stabilitou. Látka je odolná Slunci, dešti a větru. Lze vyrobit i asymetrické tvary přesahem látky přes nosnou konstrukci. Např. lichoběžníky, obdélníky, nepravidelné tvary, atd. V přední části konstrukce je integrovaný odvodňovací okap. Voda je odváděna stojinami. Vodící profily maji z vnitřní strany ochranný lem proti pronikání dešťové vody pod vodící profil a tím i vytékání vody z boku baldachýnu. Baldachýn je poháněn motorem 230V s elektronickými koncovými dorazy. Samozřejmou součástí je možnost dálkového ovládání. Na výběr je BT Pergomotor nebo Somfy motor. Standardní barva konstrukce RAL 9010, V02, V05. Ostatní RAL barvy za příplatek.

 • Maximální rozměry baldachýnu Pergosmall R140: šíře 450cm x délka 500cm, double: š.900 x d.400cm, š.850 x d.450cm, š.800 x d.500cm, triple: 1200 x 500cm
 • Možnosti ukotvení baldachýnu : na zeď ,do stropu a do podlahy
 • Látka baldachýnu:nehořlavá, UV odolná, nepromokavá
 • Ovládání baldachýnu: motor, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

 

baldachýn Pergosmall R140_1 baldachýn Pergosmall R140

 Zpět nahoru 

 

Pergotesa R128/ R228

Pergotesa R125 je zastínění s moderním a funkčním designem. Tažný zubový řemen je z velmi pevného a odolného materiálu a pohání jezdce z lakovaného hliníku s velmi tichými kuličkovými ložisky. Potah je vyroben z jednoho kusu látky z velmi odolného ,nehořlavého PVC s vysokou rozměrovou stabilitou. Látka je odolná Slunci, dešti a větru. Lze vyrobit i asymetrické tvary přesahem látky přes nosnou konstrukci. Např. lichoběžníky, obdélníky, nepravidelné tvary, atd. V přední části konstrukce může být integrovaný odvodňovací okap. Voda je odváděna stojinami. Vodící profily maji z vnitřní strany ochranný lem proti pronikání dešťové vody pod vodící profil a tím i vytékání vody z boku baldachýnu. Konstrukci - stojiny lze připevnit k betonovému závaží (soklům) nebo k podlaze. Baldachýn je poháněn motorem 230V s elektronickými koncovými dorazy. Samozřejmou součástí je možnost dálkového ovládání. Na výběr je BT Pergomotor nebo Somfy motor. Baldachýn je možné spojovat po modulech 400x600cm . Takto je možné spojit až 3 moduly vedle sebe. Standardní barva konstrukce RAL 9010, V01, V02, V05. Ostatní RAL barvy za příplatek.

Pergotesa R128 a R228 lze doplnit o ozdobné kování umístění mezi stojiny. Kovová dekorace zvyšuje stabilitu pergoly a dodává jí nádech "post modernismu", "neoklasicismu" nebo svobodomyslného "liberalismu". 

Pergotesa R228  - velmi estetické provedení perolového vzhledu s integrovaným odvodňovacím okapem je charakterizovano dobrým poměrem cena/qualita. Pergotesa představuje přirozené venkovní rozšíření vašeho domu, vytváří nové kryté prostory, kde můžete trávit příjemné chvíle na vaší zahradě nebo terase po celý rok. Mechanismus je shodný s modelem R128, jen vodící profily přesahují přes přední profil konstrukce. Svým vzhledem je podobná Pergosmall.

 • Maximální rozměry baldachýnu Pergotesa R128: šíře 450cm x délka 600cm, double: š.900 x d.500cm, š.850 x d.550cm, š.800 x d.600cm, triple: š.1200 x d.600cm
 • Maximální rozměry baldachýnu Pergotesa R228: šíře 500cm x délka 650cm, š.450 x d.700cm, double: š.900 x d.600cm, š.850 x d.650cm, š.800 x d.700cm, triple: š.1200 x d.700cm, quadruple: š.1600 x 700cm
 • Možnosti ukotvení baldachýnu : na zeď ,do stropu a do podlahy nebo betonových závaží.
 • Látka baldachýnu: nehořlavá, UV odolná, nepromokavá
 • Ovládání baldachýnu: motor, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.


baldachýn Pergotesa R125 baldachýn Pergotesa R125_1

 Zpět nahoru 


Pergomaster R230/231

 

Pergomaster je pergolová clona z masivních hliníkový profilů, velmi moderního designu, s baldachýnovým stíněním. Díky vyjímečné konstrukci je možné pergolu vyrobit do opravdu velkých rozměrů. Vhodné je to pro zastínění velkých ploch venkovních restaurací. Jako ostatní systémy, pohání baldachýn tažný zubový řemen z velmi pevného a odolného materiálu a pohání jezdce z lakovaného hliníku s velmi tichými kuličkovými ložisky. Potah je vyroben z jednoho kusu látky z velmi odolného ,nehořlavého PVC s vysokou rozměrovou stabilitou. Látka je odolná Slunci, dešti a větru.  V přední části konstrukce je integrovaný odvodňovací okap. Voda je odváděna stojinami. Vodící profily maji z vnitřní strany ochranný lem proti pronikání dešťové vody pod vodící profil a tím i vytékání vody z boku baldachýnu. Vodící lišty jsou vyztuženy vodorovně příčným profilem. Konstrukci - stojiny lze připevnit k betonovému závaží (soklům) nebo k podlaze. Baldachýn je poháněn motorem 230V s elektronickými koncovými dorazy. Samozřejmou součástí je možnost dálkového ovládání. Na výběr je BT Pergomotor nebo Somfy motor. Baldachýn je možné spojovat po modulech ,takto je možné spojit až 4 moduly vedle sebe. Standardní barva konstrukce RAL 9010, V01, V02, V05. Ostatní RAL barvy za příplatek.

 • Maximální rozměry baldachýnu Pergomaster R231: šíře 500cm x délka 900cm, double: š.800 x d.900cm (900x750cm), triple: š.1200 x d.900cm, quadruple: š.1600 x 900cm
 • Maximální rozměry baldachýnu Pergomaster R230: šíře 500cm x délka 1000cm (400 x 1200cm), double: š.900 x d.850cm (700x1200cm), triple: š.1200 x d.1000cm (1050 x 1200cm), quadruple: š.1600 x 1000cm (1400 x 1200cm)
 • Možnosti ukotvení baldachýnu : na zeď ,do stropu a do podlahy
 • Látka baldachýnu:nehořlavá, UV odolná, nepromokavá
 • Ovládání baldachýnu: motor, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

Pergomaster R230Pergomaster R231

 Zpět nahoru


 

Pergostyle R127

Pergostyle je mohutná pergolová clona, velmi moderního designu, s typickým baldachýnovým stíněním. Jako ostatní systémy, pohání baldachýn tažný zubový řemen z velmi pevného a odolného materiálu a pohání jezdce z lakovaného hliníku s velmi tichými kuličkovými ložisky. Potah je vyroben z jednoho kusu látky z velmi odolného ,nehořlavého PVC s vysokou rozměrovou stabilitou. Látka je odolná Slunci, dešti a větru. Lze vyrobit i asymetrické tvary přesahem látky přes nosnou konstrukci. Např. lichoběžníky, obdélníky, nepravidelné tvary, atd. V přední části konstrukce může být integrovaný odvodňovací okap. Voda je odváděna stojinami. Vodící profily maji z vnitřní strany ochranný lem proti pronikání dešťové vody pod vodící profil a tím i vytékání vody z boku baldachýnu. Spojení vodícího profilu a stojiny je zakryto kapotáží. Vodící lišty jsou vyztuženy vodorovně příčným profilem. Konstrukci - stojiny lze připevnit k betonovému závaží (soklům) nebo k podlaze. Baldachýn je poháněn motorem 230V s elektronickými koncovými dorazy. Samozřejmou součástí je možnost dálkového ovládání. Na výběr je BT Pergomotor nebo Somfy motor. Baldachýn je možné spojovat po modulech 400x600cm . Takto je možné spojit až 3 moduly vedle sebe. Standardní barva konstrukce RAL 9010, V01, V02, V05. Ostatní RAL barvy za příplatek.

 • Maximální rozměry baldachýnu Pergostyle R127: šíře 500cm x délka 600cm, double: š.800 x d.600cm, triple: š.1200 x d.600cm
 • Možnosti ukotvení baldachýnu : na zeď ,do stropu a do podlahy nebo betonových závaží.
 • Látka baldachýnu: nehořlavá, UV odolná, nepromokavá
 • Ovládání baldachýnu: motor, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

 

baldachýn Pergostyle R127 baldachýn Pergostyle R127_1

 Zpět nahoru 

 

Pergogarden R130

Pergogarden je inovativní systém stínění integrovaný do standardních trámů masivního dřeva klasické pergoly. Systém umožňuje odtok deště bez vnějších překážek do odtokového okapu. Baldachýn pohání tažný zubový řemen z velmi pevného a odolného materiálu a pohání jezdce z lakovaného hliníku s velmi tichými kuličkovými ložisky. Potah je vyroben z jednoho kusu látky z velmi odolného ,nehořlavého PVC s vysokou rozměrovou stabilitou. Látka je odolná Slunci, dešti a větru. Dřevěné trámy, které jsou obložené na vodících profilech, maji z vnitřní strany ochranný lem proti pronikání dešťové vody pod vodící profil a tím i vytékání vody z boku baldachýnu. Baldachýn je poháněn motorem 230V s elektronickými koncovými dorazy. Samozřejmou součástí je možnost dálkového ovládání. Na výběr je BT Pergomotor nebo Somfy motor. Dřevěnné trámy jsou impregnovány v autoklávech do barvy :ořech, bílá, šedá. K těmo barvám se pak kombinují barvy konstrukce baldachýnu: RAL9010 + White wood, V02 + Walnut wood, V05 + Gray wood. Baldachýn je možné spojovat po modulech 400x700cm . Takto je možné spojit až 3 moduly vedle sebe.

 • Maximální rozměry baldachýnu Pergogarden R130: šíře 500cm x délka 700cm, double: š.800 x d.700cm, triple: š.1200 x d.700cm
 • Možnosti ukotvení baldachýnu : na zeď ,do stropu a do podlahy
 • Látka baldachýnu: nehořlavá, UV odolná, nepromokavá
 • Ovládání baldachýnu: motor, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

 

baldachýn Pergogarden R130 baldachýn Pergogarden R130_1

 Zpět nahoru 

 

 

Pergowave R250

Pergowave R250 je jednoduchá baldachýnová clona s nehořlavou látkou z velmi odolného PVC s vysokou rozměrovou stabilitou. Látka je odolná Slunci, dešti a větru. Pergola je složená ze dvou pilonů z extrudovaného hliníku o rozměru 200x200mm a dvou vodících lišt (130x80mm) ,které oba pilony spojují. Ve vodících profilech jsou tiché jezdce s kuličkovými ložisky na kterých jsou zavěšeny profily držící stínící látku. Baldachýn je ovládaný manuálně ,šňůrou přes kladkový systém. Standardní barva konstrukce RAL 9010, V01, V05. Ostatní RAL barvy za příplatek.

 • Maximální rozměry baldachýnu Pergowave R250: šíře 400cm x délka 800cm
 • Možnosti ukotvení baldachýnu :  do podlahy.
 • Látka baldachýnu: nehořlavá, UV odolná, nepromokavá
 • Ovládání baldachýnu: manuální šňůrovým lanem.

 

baldachýn Pergowave R250

 Zpět nahoru 

 

Pergosquare R150 - R151 - R152

Pergosquare R150 je samostatně stojící, samonosná ,baldachýnová clona. Konstrukci tvoří pilony z extrudovaného hliníku (130x80mm) spojené stejnými profily. Baldachýn je namontován do této konstrukce. Vodící lišty mají stejný rozměr jako pilony . Ve vodících profilech  je v nich napnuty tažný zubový řemen z velmi pevného a odolného materiálu a pohání jezdce z lakovaného hliníku s velmi tichými kuličkovými ložisky. Potah je vyroben z jednoho kusu látky z velmi odolného ,nehořlavého PVC s vysokou rozměrovou stabilitou. Látka je odolná Slunci, dešti a větru. Látka má mírný sklon do boku nebo do obou boků. Tím je zajištěn odtok vody do stran. V základním provedení je baldachýn ovládán odnímatelnou klikou. Samozřejmostí je i ovládání motorem případně s dálkovým ovládáním. Standardní barva konstrukce RAL 9010, V01, V02, V05. Ostatní RAL barvy za příplatek. Baldachýn je možné spojovat po modulech 450x600cm . Takto je možné spojit až 2 moduly 800 x 600cm.

 

baldachýn Pergosquare R150_2

Pergosquare R151 vychází z předchozího modelu, jen má jednodušší konstrukci. Pergola má pouze 2 přední stojiny a je montována na zeď. Konstrukci tvoří pilony z extrudovaného hliníku (130x130mm) a vodící profily výšky 130mm. Ve vodících profilech  je v nich napnuty tažný zubový řemen z velmi pevného a odolného materiálu a pohání jezdce z lakovaného hliníku s velmi tichými kuličkovými ložisky. Potah je vyroben z jednoho kusu látky z velmi odolného ,nehořlavého PVC s vysokou rozměrovou stabilitou. Látka je odolná Slunci, dešti a větru. Látka má mírný sklon do boku nebo do obou boků. Tím je zajištěn odtok vody do stran. V základním provedení je baldachýn ovládán odnímatelnou klikou. Samozřejmostí je i ovládání motorem případně s dálkovým ovládáním. Standardní barva konstrukce RAL 9010, V01, V02, V05. Ostatní RAL barvy za příplatek. Baldachýn je možné spojovat po modulech 500x600cm . Takto je možné spojit až 3 moduly do rozměru 1200 x 600cm.


Pergosquare R151


Pergosquare R152 je variantou modelu R151, jen je samonosná - samostojná. Pergola má 4 stojiny (jeden modul) a je montována k zemi. Konstrukci tvoří pilony z extrudovaného hliníku (130x130mm) a vodící profily výšky 130mm. Ve vodících profilech  je v nich napnuty tažný zubový řemen z velmi pevného a odolného materiálu a pohání jezdce z lakovaného hliníku s velmi tichými kuličkovými ložisky. Potah je vyroben z jednoho kusu látky z velmi odolného ,nehořlavého PVC s vysokou rozměrovou stabilitou. Látka je odolná Slunci, dešti a větru. Látka má mírný sklon do boku nebo do obou boků. Tím je zajištěn odtok vody do stran. V základním provedení je baldachýn ovládán odnímatelnou klikou. Samozřejmostí je i ovládání motorem případně s dálkovým ovládáním. Standardní barva konstrukce RAL 9010, V01, V02, V05. Ostatní RAL barvy za příplatek. Baldachýn je možné spojovat po modulech 500x600cm . Takto je možné spojit až 3 moduly do rozměru 1200 x 600cm.

 • Maximální rozměry baldachýnu Pergosquare R150: šíře 450cm x délka 600cm, double: 800 x 600cm
 • Maximální rozměry baldachýnu Pergosquare R151 a R152: šíře 500cm x délka 600cm, double: 800 x 600cm, triple: 1200 x 600cm
 • Možnosti ukotvení baldachýnu : stěna - podlaha a do betonových závaží
 • Látka baldachýnu: nehořlavá, UV odolná, nepromokavá
 • Ovládání baldachýnu: manuální klikou, motorem, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

 

Pergosquare R152

 Zpět nahoru 

 

 

Pergolife R200 / R202 / R210 / R212

Pergolife R200 a R202 je samonosná konstrukce s pohyblivým ,stínícím baldachýnem a integrovaným odtokovým okapem. Konstrukci tvoří pilony z extrudovaného hliníku (130x130mm pro R202, 200x200mm pro R200) spojené stejnými profily. Horizontální profily jsou dvojité - snížené a v tomto prostoru mezi nimi je umístěn baldachýn. Na bočních stranách je ve sníženém profilu integrovaný okap. Voda je svedena do pilonů a odváděna pryč. Prostor mezi vodorovnými profily a sníženými profily je vyplněn poloprůsvitným akrylovým sklem , u verze R200 a R210 doplněným ozdobnými lištami. Ve vodících profilech baldachýnu je napnutý tažný zubový řemen z velmi pevného a odolného materiálu a pohání jezdce z lakovaného hliníku s velmi tichými kuličkovými ložisky. Potah je vyroben z jednoho kusu látky z velmi odolného ,nehořlavého PVC s vysokou rozměrovou stabilitou. Látka je odolná Slunci, dešti a větru. Látka má mírný sklon do boku nebo do obou boků. Tím je zajištěn odtok vody do stran a odváděn okapem do stojin. Baldachýn je ovládán motorem případně s dálkovým ovládáním. Standardní barva konstrukce RAL 9010, V01, V02, V05. Ostatní RAL barvy za příplatek. Baldachýn R200 je možné spojovat po modulech 400x800cm . Takto je možné spojit až 2 moduly 800 x 800cm.

Pergolife R210 a R212 vychází z konstrukce R200, jen má pouze 2 nosné pilony a druhá strana pergoly je montována na zeď. Použité materiály a konstrukční rozměry jsou shodné s R200. Baldachýn R210 je možné spojovat po modulech 400x800cm . Takto je možné spojit až 2 moduly 800 x 800cm.

Všechny 4 typy je možné dovybavit osvětlením LED, venkovní zvukovou aparaturou, bočními závěsy nebo roletovým stíněním, posuvnými lamelovými slunolamy nebo prosklenými stěnami.

 • Maximální rozměry baldachýnu Pergolife : šíře 450cm x délka 800cm, R200 a R210: double: 800 x 800cm
 • Možnosti ukotvení baldachýnu :  do podlahy a na stěnu (jen R210 a R212)
 • Látka baldachýnu: nehořlavá, UV odolná, nepromokavá
 • Ovládání baldachýnu:  motorem, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

 

Pergolife R200Pergolife R202Pergolife R210Pergolife R212

 Zpět nahoru 

 

 

Arco R241

Moderní a funkční design horizontálního stínění Arco je podtržen svým nevšedním tvarem a dokonalostí zpracování. Kovové nosné oblouky a ostatní konstrukce jsou upraveny galvanizací a práškovým lakováním. Baldachýn je zadní částí montován na zeď  a vodící profily má podepřeny obloukovými podpěrami. Ve vodících profilech z extrudovaného hliníku je napnutý zubový řemen z extrémě odolného materiálu, který pohání mimořádně tiché jezdce s kuličkovými ložisky. Potah je vyroben z jednoho kusu látky z velmi odolného ,nehořlavého PVC s vysokou rozměrovou stabilitou. Látka je odolná Slunci, dešti a větru. Vodící profily maji z vnitřní strany ochranný lem proti pronikání dešťové vody pod vodící profil a tím i vytékání vody z boku baldachýnu. Baldachýn je poháněn motorem 230V s elektronickými koncovými dorazy. Samozřejmou součástí je možnost dálkového ovládání. Na výběr je BT Pergomotor nebo Somfy motor. Standardní barva konstrukce RAL 9010, V01, V02, V05. Ostatní RAL barvy za příplatek. Baldachýn lze spojovat po modulech 400x500cm až do rozměru: 1200 x 500cm.

 • Maximální rozměry baldachýnu Arco R241 : šíře 450cm x délka 500cm,  double: 800 x 500cm, triple: 1200x500cm
 • Možnosti ukotvení baldachýnu :  na stěnu
 • Látka baldachýnu: nehořlavá, UV odolná, nepromokavá
 • Ovládání baldachýnu:  motorem, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

 

baldachýn Arco R241

 Zpět nahoru 

 

 

Galaxy R240

Moderní až funkcionalistický design tohoto zastínění koresponduje s jeho užitkovými vlastnostmi. Použité , osvědčené materiály z něj dělají velmi kvalitní zařízení s dlouhou životností. Kovové nosné podpěry s centrálním hliníkovým diskem, který umožňuje nastavení sklonu baldachýnu, a ostatní konstrukce jsou upraveny galvanizací a práškovým lakováním. Baldachýn je zadní částí montován na zeď  a vodící profily má podepřeny podpěrami. V přední části baldachýnu není žádný profil, který by spojoval vodící lišty.  Ve vodících profilech z extrudovaného hliníku je napnutý zubový řemen z extrémě odolného materiálu, který pohání mimořádně tiché jezdce s kuličkovými ložisky. Potah je vyroben z jednoho kusu látky z velmi odolného ,nehořlavého PVC s vysokou rozměrovou stabilitou. Látka je odolná Slunci, dešti a větru. Vodící profily maji z vnitřní strany ochranný lem proti pronikání dešťové vody pod vodící profil a tím i vytékání vody z boku baldachýnu. Baldachýn je poháněn motorem 230V s elektronickými koncovými dorazy. Samozřejmou součástí je možnost dálkového ovládání. Na výběr je BT Pergomotor nebo Somfy motor. Standardní barva konstrukce RAL 9010, V01, V02, V05. Ostatní RAL barvy za příplatek. Baldachýn lze spojovat po modulech 400x500cm až do rozměru: 1200 x 500cm.

 • Maximální rozměry baldachýnu Galaxy R240 : šíře 450cm x délka 500cm,  double: 800 x 500cm, triple: 1200x500cm
 • Možnosti ukotvení baldachýnu :  na stěnu
 • Látka baldachýnu: nehořlavá, UV odolná, nepromokavá
 • Ovládání baldachýnu:  motorem, dálkové ovládání, automatické čidlo vítr-slunce.

 

baldachýn Galaxy R240baldachýn Galaxy R240_1

 

 Zpět nahoru