Katalog

Horizontální žaluzie dřevěné a bambusové

 

Typy horizontálních dřevěných a bambusových žaluzií :

 

Dřevěné žaluzie Woodlite

jsou stylovým, estetickým a luxusním doplňkem interiérů, dotvářející a umocňující pocit dokonalé elegance a harmonie v každém detailu. Vhodné zejména do interiéru kde chcete zdůraznit krásu přírodních materiálů.

Technické informace:

Lamely šíře 25 mm - materiál: abachi
Lamely šíře 50 mm - materiál: abachi

Pro lamely šíře 25 mm se používá plechový horní profil s dřevěným nebo hliníkovým krycím profilemŽaluzie Woodlite25

Pro lamely šíře 50 mm se používá:

  • celodřevěný horní profil - základní a otáčecí (ruční ovládání šňůrou)
  • kovový profil (elektrické ovládání)

Ovládání:

Pro lamely 25 mm:

  • ruční ovládání pomocí táhla a sňůrky (naklápění a vytahování lamel)

Pro lamely 50 mm:

  • ruční ovládání pomocí žaluziových šňůr (naklápění lamel a vytahování)
  • elektrické ovládání pomocí SOMFY pohonu

 

Žaluzie Woodlite50Žaluzie Woodlite50_1Žaluzie Woodlite25_1

 Zpět nahoru 

 

 

Bambusové žaluzie

jsou jedním z nejnovějších prvků na trhu stínění. Vysoký obsah křemíku ve vláknech zaručuje pružnost a neobyčejnou tvrdost. Sám materiál napovídá, že tyto žaluzie je možno použít i ve vlhkostně a teplotně nestabilních avšak větraných prostorách (wc, koupelny, zimní zahrady). Lamela pro výrobu žaluzií je tenká (tenčí než podobná použitá pro výrobu žaluzií dřevěných), lehká, neuvěřitelně pružná, přitom tvrdá a odolná. Nejde o masiv. Lamela je spojena lepením - ve smyslu spárovky. Tímto lepením je docíleno maximální tvarové stálosti. Lamela se nekroutí, neprohýbá, apod. Změny tvaru v závislosti na změně vlhkosti (ponořením do vody) jsou všemi směry pod hodnotu 1,9 % (délka 0,11 %). Bambus nesaje běžná mořidla užívaná pro standardní dřeviny. Čtyřnásobné válcované lakování s dvojitou povrchovou „anti UV“ úpravou zaručují dlouhodobou stálobarevnost.

 

EURO25

Žaluzie určená a přímo vyvinutá pro instalaci na eurookna či okna plastová ( bez dělících příček).Žaluzie bambusová Euro25

Montáž:

provádí se do zasklívací lišty – s krytím montážních držáků širokou elegantní lištou. Boční vedení silonovou strunou je standardem.

Ovládání:

vytahování a naklápění řetízkem vlevo či vpravo, bez problémů vytahuje jakoukoliv velikost žaluzie. 3 standardní barvy řetízku dle barvy žaluzie + stříbrný.

Výška balíku lamel  - zde

COMFORT25

Žaluzie určená pro instalaci do interiérů nebo na okenní křídla (tam kde není možno instalovat žaluzii EURO 25, nebo u oken s dělícími příčkami).Žaluzie bambusová Comfort25

Montáž:

Montáž na stěnu či strop - dle použití. Vhodné i pro instalaci před okenní výklenek. Při montáž na okenní rám – doporučujeme boční fixaci silonovou strunou. Horní profil krytý galerií uzavřenou i z boků - standard. Možno volit horní lištu profilovanou i hladkou.

Ovládání:

vytahování a naklápění řetízkem vlevo či vpravo, bez problémů vytahuje jakoukoliv velikost žaluzie. 3 standardní barvy řetízku dle barvy žaluzie + stříbrný.

Výška balíku lamel  - zde


ISO25

Bambusová žaluzie s lamelou šířky 25 mm a sílou 1,6 mm. Používá se k doplnění interiérů, výjimečně ladí spolu s rámem okna. Krytí horního profilu bambusovou lištou dodává žaluzii exkluzivní elegantní vzhled. Žaluzie bambusová ISO25

Montáž:

je vyvinuta pro instalaci ke sklu eurookna, provádí se do zasklívací lišty – s krytím elegantní lištou. Plastové koncovky (po stranách horního profilu) jsou nosiče mechaniky a krycí lišty sladěné s barvou krycího profilu. Boční vedení v silonové struně je v tomto provedení standardem.

Ovládání:

naklápění pomocí bambusové tyčky (30, 60, 80, 100 cm), vytahování pomocí šňůry a interérové brzdy.

Výška balíku lamel  - zde


ELEGANT25

Bambusová žaluzie s lamelou šířky 25 mm a sílou 1,6 mm. Je vyvinuta pro instalaci do interiéru, jeho estetické doplnění, k stínění oken před ostěním a k optIckému dělení prostor. Žaluzie bambusová Elegant25

Montáž:

Je vyvinuta pro instalaci do interiéru. Na okenní křídla se montuje zejména, je-li okenní plocha dělená  konstukční či jinou příčkou a nepřipadá tak v úvahu instalace přímo ke sklu. Při montáži na okenní křídlo doporučujeme boční vedení v silonové struně.

Ovládání:

naklápění pomocí bambusové tyčky (30,60,80,100 cm), vytahování pomocí šňůry a interérové brzdy. Boční vedení v silonové struně je v tomto provedení standardem.

Výška balíku lamel - zde

 Zpět nahoru


COMFORT50

Žaluzie určená zejména pro instalaci do interiérů.  Horní profil krytý galerií uzavřenou i z boků. Mož nost bočního vedení v silonové struně.Žaluzie bambusová Comfort50

Montáž:

před okenní výklenek na zeď či strop.

Ovládání:

vytahování a naklápění kolmo umístěným řetízkem vlevo či vpravo, bez problémů vytahuje jakoukoliv velikost žaluzie. 3 standardní barvy řetízku dle barvy žaluzie + stříbrný( na požádání). Žaluzii je možno opatřit elektromotorem. Ovládání elektromotoru dle požadavků klasicky kabelem, popřípadě dálkově.

Výška balíku lamel - zde


ELEGANT50

Bambusová žaluzie s lamelou šířky 50 mm a tloušťkou 1,8 mm. Je vyvinuta pro instalaci do interiéru, k jeho doplnění, k stínění oken před ostěním a k o ptickému dělění prostor. Obvykle nelze montovat na okenní křídlo - byla by snížená schopnost otevírání okna.

Montáž:Žaluzie bambusová Elegant50

před okenní výklenek na zeď či strop.

Ovládání:

naklápění pomocí bambusové tyčky (30,60,80,100 cm), vytahování pomocí šňůry a interérové brzdy. Pro větší rozměry doporučujeme ovládání elektromotorem. Boční vedení silonovou strunou je možné, však málo používané.

Výška balíku lamel - zde
Atypická okna, šikminy


ATYPICKÉ TVARY  - Bez problémů lze vyrobit trojúhelníky, lichoběžníky i oblouky. Žaluzie mají plně funkční naklápění; omezené vytahování. Ceny u atypických tvarů – vždy konzultujte s naším pracovníkem.Žaluzie bambusová atyp

 Zpět nahoru