Katalog

Tetilní rolety ovládané pružinou

 

Roleta "pružinová" má stále mnoho příznivců. Její jednoduché ovládání vyhovuje mnoha uživatelům a je vhodné do starších "špaletových oken" kde již odedávna dobře sloužily. Pružinové ovládání ale nachází využití i ve velmi moderních roletových systémech, jako například NANO - ROLLO, ve střešních roletových systémech a v neposlední řadě i u rolet s řetízkovým ovládáním. U rolet s řetízkovým ovládáním a s velmi těžkou látkou, pomáhá pružina navíjení látky a ulehčuje vytahování řetízkem.

Typy textilních rolet s pružinou :


Výhody a přednosti :

  • elegantní vzhled
  • široká škála barevných odstínů látek
  • dlouhá životnost
  • snadná obsluha i údržba

Ovládání:

Roletu odvíjíte rukou tahem za spodní profil (provázek, držátko) a zastavujete v pozicích dle pružiny. Krátkým tahem za látku uvolníte západku v pružině a navinete látku zpět na rolnu. Roletu je možné vybavit zpomalovačem aby prudce nevylétla nahoru ale bezpečně se pomalu navinula na rolnu.

Montáž:

  • na zeď
  • do stropu
  • do okenního výklenku
  • na rám okna 
  • do okenního křídla

 Zpět nahoru

Klasická, volně visící

s plastovými nebo kovovými držáky, s dřevěným závažím v látkovém tunýlku nebo s hliníkovým spodním profilem s ovládací šňůrkou zakončenou kuličkou nebo "zvonečkem".

Roleta textilní pružinová 

Kazetová, volně visící

s hliníkovým kastlíkem, s hliníkovým spodním profilem a integrovanou zpomalovací brzdou.

RollBox s pružinou              Rollo CT55 s pružinou

 Zpět nahoru

Kazetová, NANO-ROLLO

s vodícími lištami, upevněná mezi zasklívací lišty okenního křídla. Vysoce designová roleta pro moderní interiér, nebo kancelář. Roleta se pohybuje těsně u skla, může mít jednu nebo dvě kazety (na jednom nebo obou koncích látky). Roleta má somosvorný mechanismus, takže drží v každé poloze. Ovládá se ručně posunováním kazetky nahoru a dolů. NANO ROLLO se dvěma kazetkami může mít umístěné kazetky nahoře i dole, nebo na libovolné pozici okenního skla. Kazetky jsou hluboké 35mm, takže nepřekážejí pohodlnému otevírání okna.

NANO ROLLO Nano Rollo_double_1 Nano Rollo_1Nano Rollo_double_2    Nano Rollo_double

 Zpět nahoru  

Klasická pro střešní okno

s polohovacími háčky a spodní ALu trubkou v ušitém tunýlku. ALu trubka je širší než látka a zaháknutím do příslušných bočních háčků, můžete nastavit polohu rolety. Tím si regulujete množství světla pronikájícího oknem.

 Roleta textilní pružinová střešní okno


Kazetová pro střešní okno

s vodícími lištami a spodním alu profilem. Roleta má samosvorný mechanizmus, takže drží v jakékoli poloze jí pustíte. Látka má po stranách plastové "nipy" které drží látku ve vodící liště ,takže nemůže vypadnout ani v horizontální poloze. Roletu ovládáte ručně posunováním za spodní profil. Tento systém umožňuje ,při použití BlackOut látky, úplné zatemnění.

Roleta do střešního okna   Roleta do střešního okna_1  Roleta do střešního okna_2

 Zpět nahoru