Katalog

Japonské textilní posuvné stěny

 

Jak vyplývá z názvu, vychází tento systém stínění z tradičních japonských posuvných panelů. Japonské stěny jsou velmi atraktivní, designovou sluneční clonou. Jsou vhodné jak do moderního ,tak i do stylového interiéru. Vše záleží na výběru textilu. Horní nosný profil je 2-5 ti drážkový. V drážkách se posouvají profily se suchým zipem na které se zavěsí textilní panel (ušitý pruh látky). Panely se řadí za sebe a při roztažení se překrývají cca 5-7cm. Tím tvoří celistvou textilní stěnu, která může i předělovat místnosti. Ve spodní části textilního panelu je ALu zátěž buď vložená do ušitého tunýlku ,nebo dekorativní profil navlečený na spodní hranu látky. Horní profil může být z jednoho kusu, široký max.100mm až s 5-ti drážkami nebo jednodrážkové ALu designové profily, sestavené těsně za sebou (Mottura NIPPO). Horní ALu profil může být zakončen designovými koncovkami z hliníku nebo dřevěnného masivu, včetně designových držáků na strop nebo zeď. (Mottura ORIENTE). Látky používané na Japonské posuvné stěny mohou být z roletových látek nebo záclonové a závěsové materiály. Nedoporučujeme používat krešované (mačkané) a s příměsí pružného vlákna.

Způsob ovládání :Magnetická úchytka na panelu

  • ovládání ruční - tahem za látkový panel, případně za designové magnetické úchytky
  • ovládání tyčkou - připojenou k prvnímu panelu
  • ovládání šňůrou - tahem za šňůru posunujete látkové panely
  • ovládání motorem - připojeným k hornímu profilu (zn.Coulisse), nebo se samostatným profilem

Způsob montáže :

  • montáž na zeď
  • montáž do stropu

Maximální rozměry:

  • maximální šířka jednoho profilu je 600cm
  • maximální výška je dána kvalitou použitého textilu.
  • doporučená šířka jednoho látkového panelu je 60-80cm

 

Japonská posuvná stěna 2 drážková:

Horní ALu profil š.38 x v.20mm, v bílé barvě nebo stříbrném eloxu. Maximální počet panelů - 4. Srhnování stranové, volné, opona.

JPS2   JPS2 montáž strop

Způsoby shrnování panelů naleznete v našem E-shopu.

 

Japonská posuvná stěna 3 drážková:

Horní ALu profil š.57 x v.20mm, v bílé barvě nebo stříbrném eloxu. Maximální počet panelů - 6. Srhnování stranové, středové, volné, opona, asymetrické.

JPS 3dr profilJPS 3dr

Způsoby shrnování panelů naleznete v našem E-shopu.

 

Japonská posuvná stěna 4 drážková:

Horní ALu profil š.73 x v.20mm, v bílé barvě nebo stříbrném eloxu. Maximální počet panelů - 8. Srhnování stranové, středové, volné, opona, asymetrické.

JPS 4dr profil  JPS 4dr řez

Způsoby shrnování panelů naleznete v našem E-shopu.

 

Japonská posuvná stěna 5 drážková:

Horní ALu profil š.92 x v.20mm, v bílé barvě nebo stříbrném eloxu. Maximální počet panelů - 10. Srhnování stranové, středové, volné, opona, asymetrické.

JPS 5dr profil  JPS 5dr řez

Způsoby shrnování panelů naleznete v našem E-shopu.

 

Japonská posuvná stěna z 2-5 jednodrážkových Alu profilů - Mottura NIPPO:

Jednotlivé profily jsou oválného tvaru v průměru 16mm v barvě stříbrný elox a lesklý chrom. V téže barvách jsou i držáky na strop a stěnu. NIPPO se může ohýbat v horizontálním směru v průběžném oblouku o poloměru 200cm. Tato nová schopnost umožňuje použití japonské stěny i do arkýřů nebo oválných místností.

Japonská stěna Nippo JPS NIPPO chromNIPPO horizontální oblouk

 

Japonská posuvná stěna Mottura ORIENTE:

Značkové profily japonských stěn v barvě imitace nerezu a lesklého chromu. Designové koncovky a držáky z hliníku nebo dřevěného masivu. Dřevěné prvky jsou v barvě třešeň nebo wenge. Ovládání je rukou - tyčkou a šňůrou. Spodní zátěž je hliníkový profil navlečený na konci textilního panelu.

JPS Mottura Oriente JPS Mottura Oriente_1JPS Mottura Oriente_2 JPS Mottura Oriente spodní zátěž