Katalog

Baldachýny interiérové

 

Protisluneční clona určená do interiéru střešních oken, zimních zahrad, světlíků a prosklených stropů. Tak jako exteriérové baldachýny, fungují na stejném principu. Vodící profily nebo lanka pro výztuže v krycí látce, ruční, šňůrové, řetízkové,klikové nebo motorové ovládání. Látka se skládá k horní nebo spodní straně, případně do obou stran. Možnost zastínění atypických tvarů - lichoběžníky, kosočverce.

 

Typy interiérových baldachýnů:Baldachýn Garden 431 - klika

 

Skylight Best 100:

Jednoduchý baldachýn pro světlíky, stropní okna a prosklené střechy do sklonu 10°. Vodící ALu profily, výztužné ALu profily, široký výběr látek. Ovládání teleskopickou tyčí.Baldachýn Skylight Best 100

Max.rozměry: š.200 x d.400cm

 

 

 


 Zpět nahoru


Skylight Best 200:

Baldachýn lehkého typu, kde ovládací šňůry jsou vedeny ve vodících ALu profilech. Je vhodný do všech typů světlíků, stropních i střešních oken a prosklených střech do sklonu 45°. Široký výběr látek, ovládání nekonečnou šňůrou s napínačem, který zajišťuje aby látka nesjížděla s horní polohy dolů.

Baldachýn Skylight Best 200

 

Max.rozměry: š.180 x d.350cm

 

 

 

 

 

Skylight Best 201:

Baldachýn lehkého typu, kde ovládací šňůry jsou vedeny ve vodících ALu profilech. Vyztužovací profily jsou s integrovaným suchým zipem a velmi jednoduše se nasazují do vodících profilů. Látka má našité suché zipy pomocí kterých je přichycena na vyztužovací profily. Je velmi snadné látku "odlípnout" ze suchého zipu a vyprat . Stejně snadno se látka nalepí na suchý zip a baldachýn je připraven k používání. Je vhodný do všech typů světlíků, stropních i střešních oken a prosklených střech do sklonu 15°. Široký výběr látek, ovládání nekonečnou šňůrou s napínačem, který zajišťuje aby látka nesjížděla s horní polohy dolů. Barvy profilů - bílá, elox, světle šedá.

Max.rozměry:Baldachýn Skylight Best 201 sundání látkyBaldachýn Skylight Best 201 nasazení profilu

 • š.400 x d.600cm - vodorovné a šikmé do 15° sklonu
 • š.125 x d.600cm - vodorovné provedení, ovládání tyčkou - také venkovní použití

 

 

 Zpět nahoru


Wintermeeting:

Baldachýn s robustnějšími vodícími profily (33,3 x 23mm) ve kterých unášecí zubový řemen pohybuje s výztužnými profily. Profil je možné ohýbat do vertikálních oblouků a tím kopírovat tvary zimní zahrady. Zastínit je možné najednou střechu i svislá okna - čelní stranu. Ovládání je odnímatelnou klikou. Převodovka kliky a mechanizmus je krytý látkou přichycenou suchým zipem na ALu profilu ve spodní části klikového mechanizmu.

Varianta ovládání 230V motorem s elektronickými koncovými dorazy  . Motor je možné ovládat klasickým "kabelovým" spínačem nebo dálkovým, radiovým ovládáním případně digitální sítí s obousměrnou komunikací. Motor je skrytý v polokastlíku s integrovaným suchým zipem. Látka je přichycena suchým zipem k polokastlíku a celý jej zakrývá. Barva ve standardu: RAL 9010, a stříbrno-šedá.

Max.rozměry:

 • š.300 ,d.600cm, max.12m2 - vodorovné ,svislé a šikmé

Baldachýn Wintermeeting klika Baldachýn Wintermeeting motorBaldachýn Wintermeeting motor_1 Baldachýn Wintermeeting motor_2

 Zpět nahoru


Garden 431/1 - 431/2 - 432:

Značkový baldachýn Mottura s robustnějšími vodícími profily (21 x 26mm) ve kterých unášecí řemen pohybuje s výztužnými profily. Ovládání je kuličkovým řetízkem nebo odnímatelnou klikou. Mechanizmus je skrytý v polokastlíku s integrovaným suchým zipem. Látka je přichycena suchým zipem k polokastlíku a celý jej zakrývá.

Garden 432 je varianta s motorovým ovládáním . Motor 24V s elektronickými koncovými dorazy. Možnost připojení radiového přijímače pro dálkové ovládání.

Max.rozměry:

 • š.200 x d.600cm - vodorovné a šikmé do 45° sklonu
 • š.200 x d.600cm - vodorovné provedení, lichoběžníky a atypické tvary
 • š.150 x d.300cm - vodorovné provedení - motorové ovládání 24V

Baldachýn Mottura Garden 431/1 Baldachýn Mottura Garden 431/2Baldachýn Mottura Garden 431/2

 Zpět nahoru 

 

Garden 451:

Značkový baldachýn Mottura s robustnějšími vodícími profily (29,7 x 32mm) ve kterých unášecí zubový řemen pohybuje s výztužnými profily. Profil je možné ohýbat do vertikálních oblouků a tím kopírovat tvary zimní zahrady. Zastínit je možné najednou střechu i svislá okna - čelní stranu. Ovládání je úsporným 24V motorem napájeným 220V přívodem proudu. Motor je možné ovládat klasickým "kabelovým" spínačem nebo dálkovým, radiovým ovládáním případně sítí s obousměrnou komunikací. Motor je skrytý v polokastlíku s integrovaným suchým zipem. Látka je přichycena suchým zipem k polokastlíku a celý jej zakrývá.

Max.rozměry:

 • š.250 x d.1000cm - vodorovné ,svislé a šikmé
 • š.350 x d.1000cm - vodorovné provedení, lichoběžníky a atypické tvary

Baldachýn Mottura Garden 451 Garden dálkové ovládáníBaldachýn Mottura Garden 451_1

 Zpět nahoru 

 

Garden 551:

Značkový baldachýn Mottura s robustnějšími vodícími profily (33,3 x 50,4mm) ve kterých unášecí zubový řemen pohybuje s výztužnými profily. Profil je možné ohýbat do vertikálních oblouků a tím kopírovat tvary zimní zahrady. Zastínit je možné najednou střechu i svislá okna - čelní stranu. Ovládání je úsporným 24V motorem napájeným elektronickým řídícím systémem na 220V . Motor je možné ovládat klasickým "kabelovým" spínačem nebo dálkovým, radiovým ovládáním případně digitální sítí s obousměrnou komunikací. Motor je skrytý v polokastlíku s integrovaným suchým zipem. Látka je přichycena suchým zipem k polokastlíku a celý jej zakrývá. Barva ve standardu: RAL 9016, 9005 a stříbrno-šedá.

Max.rozměry:

 • š.400 x d.1400cm - vodorovné ,svislé a šikmé
 • š.560 x d.1400cm - vodorovné provedení, lichoběžníky a atypické tvary

Baldachýn Mottura Garden 551 Baldachýn Mottura Garden 551 motorBaldachýn Mottura Garden 551_1

 Zpět nahoru 

 

BT 5066:

Baldachýn německé výroby, s robustnějšími vodícími profily (26 x 32mm) ve kterých unášecí zubový řemen pohybuje s teleskopickými výztužnými profily. Profil je možné ohýbat do vertikálních oblouků a tím kopírovat tvary zimní zahrady. Zastínit je možné najednou střechu i svislá okna - čelní stranu. Ovládání je kuličkovým řetízkem. Převodovka je skrytá krycím profilem s integrovaným suchým zipem. Látka je přichycena suchým zipem k profilu. Barva ve standardu: RAL 9010 a elox.

BT5066 - varianta s motorovým ovládáním 220V. Motor je možné ovládat klasickým "kabelovým" spínačem nebo po pipojení přijímače RTS ,dálkovým ovládáním případně digitální sítí s obousměrnou komunikací (při použití příslušného Actoru). Motor je skrytý krycím profilem s integrovaným suchým zipem. Látka je přichycena suchým zipem k profilu. Barva ve standardu: RAL 9016 a elox.

Max.rozměry:

 • š.175 x d.500cm - vodorovné ,svislé a šikmé (max 60°) - řetízek
 • š.250 x d.800cm - vodorovné ,svislé a šikmé (max 60°) - single motor
 • š.300 x d.1200cm - vodorovné ,svislé a šikmé (max 60°)- tandem motor

Baldachýn BT5866 řetízkové ovládání BT5066 elektro Tandem

 Zpět nahoru 


BT 5070:

Baldachýn německé výroby, s robustnějšími vodícími profily (26 x 32mm) ve kterých unášecí zubový řemen pohybuje s jezdci, ke kterým je připevněna krycí látka. Tento typ baldachýnu nemá výztužné profily. Ve směru shrnování látky jsou napnutá vodící lanka. Látka je zavěšena pomocí ložiskových kladek na vodící lanka. Vodící lanka jsou v pravidelných rozestupech po 80-120cm v celé šířce baldachýnu. Tím je možno dosáhnout zastínění velké plochy. Ovládání je kuličkovým řetízkem. Převodovka je skrytá krycím profilem s integrovaným suchým zipem. Látka je přichycena suchým zipem k profilu. Barva ve standardu: RAL 9010 a elox.

BT5070 - varianta s motorovým ovládáním 220V. Motor je možné ovládat klasickým "kabelovým" spínačem nebo po pipojení přijímače RTS ,dálkovým ovládáním případně digitální sítí s obousměrnou komunikací (při použití příslušného Actoru). Motor je skrytý krycím profilem s integrovaným suchým zipem. Látka je přichycena suchým zipem k profilu. Barva ve standardu: RAL 9016 a elox.

Max.rozměry:

 • š.400 x d.700cm - vodorovné,  šikmé max.10°    - řetízek
 • š.600 x d.700cm - vodorovné,  šikmé max.10°  - single tandem motor
 • š.600 x d.1200cm - vodorovné, šikmé max.10° - double tandem motor

Baldachýn BT5070 řetízkové ovládání Baldachýn BT5070 motorBaldachýn BT5070 motor_1

 Zpět nahoru 

 

BT 5072:

Baldachýn německé výroby, bez vodících profilů. Baldachýn má vodící lanka. Shrnování se děje navíjením tažného lanka. Krycí látka s výztužnými profily je zavěšena na vodících lankách pomocí ložiskových kladek. Vodící lanka jsou v pravidelných rozestupech po 80-120cm v celé šířce baldachýnu. Tím je možno dosáhnout zastínění velké plochy. Ovládání je motorem 220V. Motor je možné ovládat klasickým "kabelovým" spínačem nebo po pipojení přijímače RTS ,dálkovým ovládáním případně digitální sítí s obousměrnou komunikací (při použití příslušného Actoru). Motor je skrytý látkou se suchým zipem. Látka je přichycena suchým zipem k profilu namontovaném na zdi pod motorem.

Max.rozměry:

 • š.450 x d.1000cm - vodorovné, sklon max 10° - možnost trapézových tvarů

Baldachýn BT5072 motor Baldachýn BT5072 navíjecí systém

 Zpět nahoru


BT 5077:

Baldachýn německé výroby, s robustnějšími vodícími profily (26 x 32mm) ve kterých unášecí zubový řemen pohybuje jezdci s připojenými výztužnými profily ,které jsou provlečeny krycí látkou. Ovládání je dvěma motory v propojení "tandem" ,otočenými do podhledu. V podhledu , nebo pod stropem musí být minimální prostor 38cm pro motory. Motory je možné ovládat klasickým "kabelovým" spínačem nebo po pipojení přijímače RTS ,dálkovým ovládáním případně digitální sítí s obousměrnou komunikací (při použití příslušného Actoru). Vodící profily snesou velké zatížení a kladkové jezdce s ložisky nehlučně a snadno posouvají vyztužovací profily. Proto je možné zastínění velké plochy. Látka je přichycena suchým zipem k ALu profilu. Barva ve standardu: RAL 9016 a elox.

Max.rozměry:

 • š.600 x d.700cm - vodorovné,  šikmé max.10°, motor Tandem, od 450cm šířky je 3. vodící profil
 • š.600 x d.1400cm - vodorovné,  šikmé max.10°, motor Double Tandem, od 450cm šířky je 3. vodící profil
 • š.450 x d.700cm - vodorovné,  šikmé max.10°, Trapézové provedení ,motor Tandem

Baldachýn BT5077 Baldachýn BT5077 trapézové provedení

 Zpět nahoru


BT 5080:

Baldachýn německé výroby, určený pro zastínění obloukových nebo kruhových světlíků či prosklených střech. Po obvodu kruhu je veden zakroužený ALu profil s unášecím zubovým řemenem který pohybuje výztužnými profily. Látka je šitá přesně do daného tvaru a má všité tunýlky pro výztužné profily v pravidelných rozestupech. Ovládání je kuličkovým řetízkem nebo motorem 230V. Motor je možné ovládat klasickým "kabelovým" spínačem nebo po pipojení přijímače RTS ,dálkovým ovládáním případně digitální sítí s obousměrnou komunikací (při použití příslušného Actoru).

Max.rozměry:

 • r=210 cm - vodorovné, sklon max 30° - řetízek
 • r=300cm - vodorovné, sklon max 30° - motor, spojený profil, shrnování z obou stran

Baldachýn BT 5080 řetízek Baldachýn BT 5080 motor

 Zpět nahoru